4 estetické problémy, které vás trápí a se kterými mohou pomoci metody pro omlazení pleti

0
1006

Být takové, jaké chceme není vždy úplně snadné. Tam, kde už kosmetické salony a domácí péče o pleť nestačí, přicházejí na řadu metody mající za cíl omlazení pleti.

Mezi nejčastější neduhy trápící ženy (ale samozřejmě i muže) patří především vrásky tvořící se kolem očí, ošklivé vrásky vznikající na čele, nevzhledné kruhy pod očima, spadlá víčka a povislé koutky. S těmito estetickými problémy si už klasické kosmetické postupy neporadí, a proto je nejvhodnější obrátit se na odborníky, jako jsou v pražské BcD Clinic.

Omlazení pleti je cestou, jak navrátit pleti přirozený mladistvý vzhled. Jaké metody jsou vhodné pro konkrétní estetický problém?

Vrásky na čele a kolem očí – přestaňte se mračit

Jak pokožka stárne a ztrácí elasticitu, začínají se objevovat vrásky. Kolem 30. roku to jsou vrásky mimické. S dalším úbytkem kolagenních vláken se dostavují vrásky elastotické, atrofické a gravitační.

Naštěstí metody omlazení pleti dokáží s vráskami v oblasti očí a čela účinně bojovat. Aplikace botulotoxinu, výplně na bázi kyseliny hyaluronové, laserové odstranění vrásek, chemický peeling, plazmalifting, aptos nitě nebo mezonitě – všechny tyto metody vedou k jednomu cíli, kterým je omlazení pleti a vyhlazení nevzhledných vrásek u očí nebo na čele. Více o zmíněných metodách omlazení si můžete přečíst zde.

Kruhy pod očima – zmizí unavený výraz

Tmavé kruhy a váčky pod očima vznikají tím, jak se postupně opticky propadá oblast pod očima, kde je pokožka tenčí. Žilky procházející těsně pod pokožkou jsou viditelnější. Protože kruhy pod očima je velmi těžké řešit chirurgicky, je vhodnější využít některou z cest omlazení pleti.

Odstranit kruhy pod očima a obnovit pružnost pokožky lze několika způsoby – pomocí výplní kyselinou hyaluronovou, plazmaliftingem, použitím mezonití nebo metodou Ulthera.

Povislé koutky – váš obličej se bude zase smát

Pokles pokožky má za následek to, že naše koutky se stáčejí směrem dolů a my pak máme jakoby smutný a naštvaný výraz i přesto, že se nijak nemračíme.

Omlazení pleti ve formě výplní kyselinou hyaluronovou, botulotoxinu, laserového omlazení pleti nebo chirurgického miniliftingu dokáže koutky opět pozvednout.

Horní a spodní oční víčka – omlazení, které je hned vidět

Když nám příroda nadělí nadbytek pokožky v oblasti horních nebo spodních víček, přichází na řadu plastická chirurgie. Operaci víček by měli provádět jen skuteční odborníci, kteří odstraní nadbytek pokožky.

Trápí i vás některé ze zmíněných estetických neduhů? Svěřte se těm, kteří vám s nimi pomohou. Omlazení pleti je dostupné pro každého. Všem zákrokům by měla předcházet důkladná konzultace a probrání všech možností. Více užitečných informací a diskuse k tématu estetické dermatologie naleznete na portálu Omlazení.cz.