Cvičíte břicho? A myslíte, že správně? Zde jsou 3 cviky pro pevné jádro

0
8467

Vyvarujte se chyb a můžete zhubnout.

Většina lidí, kteří pravidelně cvičí základní cvičení vidí jeho výsledky i na břišních svalech a ubývajícím tuku z této oblasti. Naopak, někdy, když se snažíte cvičit vysloveně abs, děláte množství sedleů, zda cvičení na stroji, výsledek nemusí být tak viditelný. Čím to je?

V první řadě si musíte uvědomit, že tělesné jádro není jen jeden sval. Týká se množství svalů, které tvoří náš tup, spojují boky, páteř, krk, ramena. Mnohem rychleji dosáhnete kýžené formu, když do cvičení zapojíte všechny tyto svaly, jak jen samotným cvičením břišních svalů. Když zapojíte do cvičení tyto tři typy cviků, efekt nenechá na sebe dlouho čekat:

více v článku...

Mrtvý tah

Postavte se s nohama mírně rozkročenýma, v rukou umístěných před stehny držte činky podle vlastního uvážení. Předkloňte se tak, aby byl hřbet stále rovný. Myslete na to, že rukama s činkami nehýbete – zůstávají svěšené dolů, takže se téměř dotýkají země. Následně se dejte do vzpřímené polohy, ruce stále zůstávají natažené. Opakujte 8- až 12-krát. Cvičte vždy alespoň 3 – 4 sady tohoto cviku.

Farmářově břemeno

Chyťte do každé ruky jednu činku, narovnejte se a ramena zasuňte dozadu. Držte vzpřímené, pevné jádro a takto udělejte deset kroků vpřed. Otočte se a deset kroků zpět. Položte činky. Aby cvik zafungoval měli byste udělat tři nebo čtyři sady se čtyřmi opakováními alespoň dvakrát týdně.

Létající pejsek

Postavte se na čtyři – na kolena a najednou zvedněte pravou ruku vedle uchu a levou nohu. Opakujte s levou rukou a pravou nohou. Zapojujte svaly tělesného jádra, abyste dosáhli rovnováhu a abyste při přeměně vyhnuli pádu na jednu stranu. Každý den udělejte 3-4 sady po 10 až 15 opakování cviku.

Proč je důležité pevné tělesné jádro?

Pevné tělesné jádro je mnohem více než cihličky na břiše. Dokonce mnozí siláci ani nemají vypracované břicho na cihličky, ale mají vypracované tělesné jádro. Není to jen o kráse a štíhlosti. Díky pevnému jádru budete mít menší riziko úrazu a zranění, efektnější dokážete cvičit. Pevné jádro stabilizuje pánev a minimalizuje bolest v křížové oblasti, na kterou si stěžují mnohé ženy. Zlepšuje držení těla, rovnováhu, schopnost provádět bez problémů různé pohyby – i ty atletické.

Náš tip: Pokud přeci jen toužíte po cihličkách na břiše, kromě cvičení středu těla zapojte vhodné kardio cvičení, třeba oblíbené horské kolo. A nezapomeňte také upravit stravu. Hezké bříško se dělá i v kuchyni.