Jak rozzářit pleť před letem? No přece vitamíny

0
6689

5 vitamínů, které potřebuje vaše pleť!

Z každé strany slyšíte, jakými přípravky a procedurami si známé ženy vylepšují vzhled své pokožky. Méně pozornosti je zaměřené na to, že pěkná pokožka potřebuje výživu i zevnitř, a to především. Strava bohatá na těchto 5 vitaminů může zcela změnit vzhled a kvalitu vaší pleti!

Pro krásu pleti je velmi důležitá vyvážená strava, potraviny bohaté na antioxidanty a prostředí s nízkou úrovní stresu.

„Vzhled naší pleti je často odrazem toho, co se děje uvnitř těla. Konzumace potravin vyvolávajících zánětlivou reakci, přebytečného cukru, kofeinu a toxinů ne pro naši pokožku zdravá,“ vysvětluje Stephanie Gray, majitelka kliniky Integrative Health and Hormone Clinic v Iowě.

Základem je obnova buněk a odstraňování starých

Podle dietoložky Suzanne Dixon z Floridy, která se stará o zdraví a krásu mnoha známých žen je nejdůležitějším faktorem pro krásnou pleť obnova buněk a odstraňování odumřelých.

Hromadění starých buněk kůže způsobuje matný a nezdravý vzhled pokožky. Na řízení všech buněčných aktivit potřebujeme vitamíny, proto jejich nedostatek se může projevit velmi snadno i na pokožce.

Bude matná, šupinatá, suchá. Nemusí to být jen vitamíny z výživových doplňků, mnohé si umíte dodat i stravou.

Dopřejte si celer pravidelně: 5 pozitiv pro naši krásu i zdraví
Strava pro krásnou pleť
Pleť se potěší a odmění svěžím vzhledem, pokud konzumujeme dostatek zdravých tuků: olivový oj, ryby, ořechy, semínka a pestrobarevnou zeleninu a ovoce plnou antioxidantů. Tuky napomáhají udržovat pokožku pružnou a hydratovanou.

Které vitaminy jsou nezbytné pro krásnou pleť?

Vitamín C

Je nezbytný pro tvorbu kolagenu, který pomáhá udržovat pokožku napnutou a pevnou. Nedostatek vitaminu C může přispět k ochabnutí pokožky a tvorbě modřin.

Je silný antioxidant, proto chrání pokožku před poškozením způsobeným sluncem, znečištěním a každodenním opotřebením. Nejvíce ho najdete ho v červené paprice, citrusech, v kiwi.

Vitamín A

Je důležitý především zejména jako ochrana pro poškozením způsobeným sluncem. Tento vitamín je rozpustný v tucích.

Z potravin ho nejvíce obsahují sladké brambory, hovězí játra, špenát, mrkev, dýňový koláč, žloutek. Provitaminy vitaminu A – retinoidy pomáhají proti vráskám, podporují tvorbu kolagenu a prokrvení pokožky.

Vitamín E

Vitamin E je vitamin rozpustný v tucích, chrání pleť před poškozením volnými radikály. Podporuje léčbu zánětu.

Nejvíce ho najdeme v těchto potravinách: olej z pšeničných klíčků, slunečnicová semena, mandle, slunečnicový olej, ořechy.

Omega-3 mastné kyseliny

Rybí olej a jiné esenciální mastné kyseliny pomáhají promazávat pokožku, a tak minimalizují sucho.

Posilují buněčné stěny pokožky, snižují zánět, oddalují stárnutí a chrání před poškozením UV zářením. Jaké potraviny jejich obsahují? Lněný olej, semena chia, ořechy, losos, sleď.

Biotin

Je to vitamin B7 a aktivně se podílí na budování nových zdravých kožních buněk. Má pozitivní vliv i na krásu vlasů a pevnost nehtů.

Obsahují ho tyto potraviny: hovězí játra, vejce, losos, vepřové maso, mleté ​​hovězí maso. Pokud to není vaše šálek kávy, užívat se dá i ve formě doplňku výživy.