Problémy s vypadáváním vlasů

0
8416

Lidský vlas roste průměrně tři roky a poté odumře a upadne, proto je vypadávání vlasů přirozenou záležitostí. Někdy se však stává, že vlasy padají více, než by měly. Jedná se o problém, který je v dnešní době ve společnosti velmi rozšířen. A to napříč pohlavími i věkovými kategoriemi. Naštěstí se nemusíte bát, že byste o všechny vlasy přišli, je několik způsobů, jak padání vlasů zpomalit nebo zastavit úplně.

více v článku...

Příčiny padání vlasů

U mužů se častokrát setkáváme s dědičnými predispozicemi pro plešatění, zato u žen se odborníci shodují, že bývají problémy s padáním vlasů většinou přechodné. Faktorů, které ovlivňují míru padání vlasů je mnoho. Na vině mohou být hormonální změny, u žen zejména v menopauze nebo na začátku těhotenství, kdy padání vlasů způsobuje nízká hladina estrogenu. Dalším faktorem bývá nízká hladina železa a vitamínu A, případně také předávkování vitamínem A. Pokud tedy užíváte vitamínové doplňky stravy, pohlídejte si, jestli v nich nepřekračuje vitamín A doporučenou denní dávku. Padání vlasů se objevuje při dlouhodobém stresu nebo problémech se štítnou žlázou. Někdy také vlasy padají v důsledku nedostatečné péče o vlasy a kvůli jejich celkovému oslabení.

Jak padání vlasů zastavit?

Z velké části za padání vlasů může výživa. Pokud se tedy u vás problémy s padáním vlasů objeví, je nutné změnit svůj jídelníček. Konzumujte více ryb, luštěnin, ovoce a zeleniny. Přidat můžete také lněná semínka, sezam nebo vlašské ořechy. Na trhu najdete několik doplňků stravy, které se zaměřují přímo na problémy s padáním vlasů. Svůj podíl na tom má i zdravý životní styl, proto si dejte pozor, abyste pili dostatek tekutin, věnovali se nějaké fyzické aktivitě a měli dostatek spánku.

Správná péče o vlasy

O vlasy je potřeba vhodně pečovat. Příliš časté mytí vlasů, fénování, kulmování nebo barvení jim škodí. Vlasy se tak oslabují a jsou náchylnější na třepení, lámání i vypadávání. Při mytí vlasů používejte přírodní kosmetiku nebo kosmetiku zaměřenou na problémy s padáním vlasů. Speciální šampony obsahují kofein, který aktivuje a posiluje vlasové kořínky, minodixil podporující správný růst vlasu, nebo rostlinné výtažky příznivě působící na regenerační procesy vlasu.