7 tipů jak se přinutit k rannímu cvičení

0
8265

Občas je však pořádně náročné přinutit se k tomu, abyste si dali budík o pár minut dříve a pustili se do pravidelného tréninku. Proto vám nabízíme sedm triků, které vás motivují k větší odhodlanosti.

 1. Připravte si k posteli oblečení
  Už večer musí začít předpříprava na to, abyste ráno pustili rovnou do cvičení. Hned k posteli si dejte sportovní oblečení, ve kterém budete pak trénovat. Dalším krokem bude příprava podložky na cvičení a dalších pomůcek. Potom vám už jen stačí obléknout si úbor a pustit se do posilování.
 2. Dejte si ke zrcadlu motivační fotku
  Jistě máte v záloze fotografii, kvůli které jste se pustili do pravidelného cvičení. Pokud na některém záběru vidíte jako špatně vypadáte a chcete se zbavit tohoto nelichotivého vzezření, bude to pro vás tou nejlepší motivací. Položte si ji ke zrcadlu nebo jiné viditelné místo, abyste hned zapomněli na všechny výmluvy, které vám napadnou.
 3. Udělejte si ovocnou šťávu nebo kávu
  Ráno potřebujete alespoň nějakou energii, abyste spokojeně pustili do cvičení. Podle více výzkumů je dobrá káva, která zlepšuje vaši výdrž. Pokud ji potřebujete mít až ke snídani, tak si připravte čerstvou ovocnou šťávu nebo si vytiskněte do vody citron. Zároveň vám to pomůže nastartovat trávení a v kombinaci s cvičením jistě nebudete mít problém s vyprazdňováním.
 4. Pusťte si hudbu
  Hned po probuzení se musíte správně naladit. Připravte si váš oblíbený setlist, který si pustíte už při převlékání se a ranní hygieně. Takto dostanete do těla první dávku energie a hned budete mít chuť na další pohyb.
 5. Otevřete okno a dýchejte čerstvý vzduch
  Dopřejte si po probuzení ještě chvilku oddechu. Otevřete si okno a vraťte se alespoň na pět minut do postele. Nadýchejte se čerstvého vzduchu, úplně se proberte a snažte se nad ničím nepřemýšlet. Bude to pro vás taková pravidelná chvilka meditace, která vám pomůže připravit se na další trénink.
 6. Jděte spát o trochu dříve
  Když ráno vstanete o půl hodinu dříve, abyste mohli cvičit, jděte i večer spíše do postele. Přeorganizujte všechny zvyky tak, abyste se naučili nové rituály, které vás podpoří ve vašich plánech.
 7. Dejte si budík dál od postele
  Mnoho lidí dělá chybu v tom, že si položí budík rovnou k posteli, pak ho podvědomě vypnou a opět usnou. Proto byste si ho měli dát co nejdále od místa, kde ležíte. Tak budete přinuceni vstát a pak už rovnou půjdete do koupelny a WC. Když se vrátíte do pokoje a otevřete si okno, budete už probuzení a nezaspíte.