Kokosový olej rafinovaný aneb kde se dá tato komodita pořídit?

0
595

Současným trendem je nepochybně zdravá výživa, neboť touto životní cestou se vydává stále větší množství lidí v České republice. Na jedné straně je skvělé, že se lidé starají o svůj organismus, poslouchají potřeby svého těla a snaží se je uspokojovat především prostřednictvím zdravých potravin a dostatku fyzické aktivity. Do těchto trendů však skvěle zapadá i rafinovaný kokosový olej, který je možné používat nejenom v kuchyni, ale také na výrobu kosmetických přípravků.

více v článku...

Specifika rafinovaného kokosového oleje

Všem vám je asi jasné, že kokosový olej rafinovaný bude oproti standardnímu kokosovému oleji disponovat celou řadou specifických parametrů. Hlavní rozdíl je v tom, že rafinovaný olej je zbaven aroma, neboť byl tepelně zpracován, vyčištěn a také upraven i bělen. Díky těmto speciálním úpravám se rafinovaný kokosový olej pyšní relativně vysoký bod přepálení, který dosahuje hodnoty 230 °C. Tato teplota se nedá s klasickými panenskými oleji vůbec srovnávat.

Kde se dá pořídit?

I když je v současné době rafinovaný kokosový olej celkem běžnou komoditou, kterou pořídíte takřka všude, měli byste jej nakupovat pouze ve specializovaném e-shopu. Na jeho stránkách máte k dispozici velmi kvalitní kokosový olej, jenž splňuje veškeré technologické i potravinářské normy. Samozřejmostí je solidní obchodní jednání renomovaného prodejce. Kromě oleje si však na e-shopu můžete pořídit i skleněné nádoby, v nichž lze skladovat různé druhy tekutin.

Jak olej skladovat?

Požadavky na skladování rafinovaného kokosového oleje se příliš neliší od jeho nerafinované varianty. Rozhodně byste měli skleničky s olejem skladovat v prostoru s teplotou maximálně 25 °C, v suchu a bez přímého slunečního záření. Naopak pokud chcete rafinovaný olej skladovat dlouhodobě ať už z jakéhokoliv důvodu, je nejlepší jeho umístění do lednice, kde takto podchlazený vydrží bez větších problémů i 2 roky.

Sháníte-li se aktuálně po kokosovém oleji, můžete jej pohodlně pořídit ze svého domova v renomovaném e-shopu. Samozřejmostí jsou výhodné ceny a dodání až k vám domů.