Kokosový olej rafinovaný aneb kde se dá tato komodita pořídit?

0
505

Současným trendem je nepochybně zdravá výživa, neboť touto životní cestou se vydává stále větší množství lidí v České republice. Na jedné straně je skvělé, že se lidé starají o svůj organismus, poslouchají potřeby svého těla a snaží se je uspokojovat především prostřednictvím zdravých potravin a dostatku fyzické aktivity. Do těchto trendů však skvěle zapadá i rafinovaný kokosový olej, který je možné používat nejenom v kuchyni, ale také na výrobu kosmetických přípravků.

Specifika rafinovaného kokosového oleje

Všem vám je asi jasné, že kokosový olej rafinovaný bude oproti standardnímu kokosovému oleji disponovat celou řadou specifických parametrů. Hlavní rozdíl je v tom, že rafinovaný olej je zbaven aroma, neboť byl tepelně zpracován, vyčištěn a také upraven i bělen. Díky těmto speciálním úpravám se rafinovaný kokosový olej pyšní relativně vysoký bod přepálení, který dosahuje hodnoty 230 °C. Tato teplota se nedá s klasickými panenskými oleji vůbec srovnávat.

Kde se dá pořídit?

I když je v současné době rafinovaný kokosový olej celkem běžnou komoditou, kterou pořídíte takřka všude, měli byste jej nakupovat pouze ve specializovaném e-shopu. Na jeho stránkách máte k dispozici velmi kvalitní kokosový olej, jenž splňuje veškeré technologické i potravinářské normy. Samozřejmostí je solidní obchodní jednání renomovaného prodejce. Kromě oleje si však na e-shopu můžete pořídit i skleněné nádoby, v nichž lze skladovat různé druhy tekutin.

Jak olej skladovat?

Požadavky na skladování rafinovaného kokosového oleje se příliš neliší od jeho nerafinované varianty. Rozhodně byste měli skleničky s olejem skladovat v prostoru s teplotou maximálně 25 °C, v suchu a bez přímého slunečního záření. Naopak pokud chcete rafinovaný olej skladovat dlouhodobě ať už z jakéhokoliv důvodu, je nejlepší jeho umístění do lednice, kde takto podchlazený vydrží bez větších problémů i 2 roky.

Sháníte-li se aktuálně po kokosovém oleji, můžete jej pohodlně pořídit ze svého domova v renomovaném e-shopu. Samozřejmostí jsou výhodné ceny a dodání až k vám domů.