Alternativa kratomu: Kra Thum Khok neboli  Mitragyna Hirsuta 

0
358

Pokud patříte mezi milovníky kratomu nebo jiných bylin, pak jste možná slyšeli o Kra Thum Khok – Mitragyna Hirsuta (Kra Thum). Tato bylina je příbuzná s populární rostlinou kratom, ale má svůj vlastní jedinečný soubor účinků. V tomto příspěvku na blogu prozkoumáme, co je tato bylina zač a proč je stále populárnější. Zajímá vás tato alternativa kratomu? Pokračujte ve čtení! 

více v článku...

Co je Kra Thum Khok? 

Kra Thum Khok (Mitragyna Hirsuta) je tropický stálezelený strom ze stejné čeledi jako kratom (Mitragyna speciosa). Roste v jihovýchodní Asii a místní obyvatelé jej po staletí využívají k různým účelům. Listy lze žvýkat nebo z nich vařit čaje, zatímco stonky a kořeny lze použít také k výrobě bylinných léků. Kra Thum Khok obsahuje několik chemických sloučenin, které jsou podobné těm, jež se nacházejí v kratomu, včetně:

  • mitrafylinu
  • hirsutinolu
  • hirsuteinu

Tyto sloučeniny jsou zodpovědné za mnoho účinků byliny a poskytují úlevu od bolesti, stresu a úzkosti

Účinky Kra Thum Khok 

Na rozdíl od kratomu je Kra Thum Khok známý především pro své uklidňující účinky. V nízkých dávkách může poskytnout mírnou stimulaci, zatímco vyšší dávky mohou přinést uvolnění a dokonce ospalost. Mnoho lidí zjistilo, že užívání před spaním jim pomáhá rychleji usnout a lépe si odpočinout. Někteří uživatelé navíc uvádějí, že se po pravidelném užívání malého množství této byliny cítí během dne bdělejší. Díky uklidňujícím vlastnostem této byliny je také dobrou volbou pro zvládání hladiny stresu nebo snížení pocitu úzkosti 

Alkaloidy v Mitragyna Hirsuta

Alkaloidy jsou biologicky aktivní sloučeniny vyskytující se v rostlinách. Alkaloidy jsou důvodem, proč různé rostliny mají různé účinky. Existuje nespočet alkaloidů a zdá se, že každá rostlina obsahuje alespoň jeden jedinečný alkaloid. Mitragyna Hirsuta není jiná. Některé jeho alkaloidy jsou však totožné s těmi, které se nacházejí v kratomu. To je důvod, proč mají tyto dvě rostliny tolik podobností, pokud jde o účinky. Dva nejoblíbenější a dobře prozkoumané alkaloidy nalezené v kratomu jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Žádný z těchto alkaloidů se u Mitragyna Hirsuta nenachází. Rostlina však obsahuje několik dalších alkaloidů, které byly také identifikovány v kratomu. 

Další výhody 

Kromě toho, že se Kra Thum Khok používá jako anxiolytikum nebo pomocník při usínání, může mít díky vysokému obsahu alkaloidů, jako je mitrafylin, také některé protizánětlivé vlastnosti. To znamená, že by mohl být potenciálně používán ke zmírnění bolesti způsobené zánětem při stavech, jako je artritida nebo bolesti zad. Byl také zkoumán jako možný lék na závislost na opioidech. 

Vyzkoušejte Kra Thum! 

Celkově je Kra Thum KhokMitragyna Hirsuta zajímavou bylinou s mnoha potenciálními výhodami pro ty, kteří hledají přírodní způsoby, jak zvládnout hladinu stresu nebo snížit pocity úzkosti, aniž by se museli spoléhat na léčiva. Zdá se, že má také některé protizánětlivé vlastnosti, díky nimž by mohla být užitečná při léčbě některých typů chronických bolestí, jako je artritida nebo bolesti zad. A konečně existují důkazy, které naznačují, že tato bylina může pomoci při závislosti na opioidech díky své schopnosti vyvolat mírné účinky podobné opioidům bez rizik spojených s opioidy, jako je možnost závislosti nebo riziko předávkování. Milovníci kratomu by měli tuto jedinečnou bylinu rozhodně vyzkoušet