Citronová šťáva zvenku: Tušíte, co udělá s vlasy, pokožkou či nehty?

0
4496

Citrónové osvěžení je skvělé na různé způsoby. Jako limonáda, na dochucení jídel … Víte o tom, že citron má skvělé využití i v péči o krásu?

více v článku...

Čistící a hydratační přípravek

Citrony mají silné antibakteriální vlastnosti, proto jsou skvělým přípravkem proti bakteriím a nečistotám způsobujícím zánět pokožky a ucpávání pórů. Vlastní čisticí a hydratační přípravek si vyrobíte jednoduše: Smíchejte pár kapek kokosové vody s několika kapkami citrónové šťávy. Kokos pokožku hydratuje, citron ji vyčistí a rozjasní. Pokud máte velmi citlivou pokožku, nejprve si udělejte test na malé části předloktí.

Zesvětlení kolen a loktů

Kolena a lokty bývají často tmavší a kůže na nich je silnější než na jiných místech. Pokud chcete, aby vypadaly hezčí, potřete je polovinou citronu. Vitamin C v nich působí jako přírodní rozjasňující složka.

Proč s černými tečkami

Černé tečky nevypadají na obličeji půvabně. Kyselina citronová je přirozená forma AHA-kyselin, a tedy může účinně pomoci proti nim, přičemž nemusíte vůbec použít chemii. Potřete si tato místa kouskem rozkrojeného citronu a nechte působit.

Domácí čisticí ubrousky

Smíchejte pár kapek esenciálního oleje z citronu a čajovníku se 170 g destilované vody. Do této směsi namáčejte utěrky nebo tampóny a můžete si očistit pleť.

Bělení zubů

I když určitě najdete na internetu použití citrónové šťávy na bělení zubů, tohoto způsobu se raději vyvarujte. Citronová šťáva je agresivní a může narušit zubní sklovinu. Proto raději, pokud chcete bělejší zuby, vyhledejte odborníka a neničte si sklovinu.

Zjemnění pokožky

Vitamin C a kyselina citronová v těchto plodech pomáhají rozjasnit a zesvětlit pokožku samozřejmě při delším opakovaném používání. Vitamín C je výborný antioxidant a neutralizuje volné radikály, zvyšuje produkci kolagenu, a tím pružnost pokožky. Pomáhá zjemnit pigmentové skvrny.

Zmatnění pleti

Příliš lesklá pleť není to po čem by většina z nás toužila, speciální, pokud je lesk způsoben mastnotou. Kyselina citronová funguje jako přírodní adstringent. Odstraňuje mastnotu, lesk a umožňuje pleti dýchat.

Peeling na rty

Smíchejte hnědý cukr s citrónovou šťávou a máte vlastní super peeling na rty. Pozor, nikdo to nezkoušejte, když máte velmi popraskané rty.

Silnější nehty

Smíchejte olivový olej s citronovou šťávou a namočte do něj nehty. Budete je mít pevnější, hezčí, bělejší.

Zesvětlovač vlasů

Pokud chcete zesvětlit vlasy, nemusíte vždy sáhnout po peroxidu vodíku. Stačí šťáva z citronu! Aplikujte si ji na vlasy předtím než půjdete na slunce. Můžete si vytvořit i moderní Ombré efekt, když si citrónem natřením jen konečky vlasů.