Jak zelená káva napomáhá hubnutí?

0
519

Zelená káva může přinést řadu benefitů, přičemž jejich kombinace vás může dovést i ke shození kilogramů. Pouhé pití zelené kávy stačit nebude, ale právě díky ní můžete nastartovat procesy ve vašem těle natolik, že v kombinaci se zdravým životním stylem a pohybem půjdou kila dolů. Co vlastně zelená káva obsahuje, co od ní čekat, a kde takovou kávu sehnat?

Co je vlastně zelená káva?

Zelená káva je nepražená káva, která tak nepřišla pražením o své látky. Prim zde hraje kyselina chlorogenová, která ovlivňuje tělesný metabolismus. I zbylé látky ale stojí za zmínku. Kávě nechybí kofein, který podpoří aktivitu organismu nebo minerály, jejichž množství záleží na podmínkách, ve kterých byla káva pěstována. 

Jak zelená káva podpoří hubnutí?

Žádný nápoj vás dlouhodobě nezbaví kil bez vaší spolupráce – ani zelená káva ne. Její tajemství tkví v tom, že vám pomůže nastartovat metabolismus. Pokud budete popíjení zelené kávy kombinovat se zdravým životním stylem, stravou a pohybem, výsledky, po kterých toužíte se opravdu dostavit mohou. Je třeba ale hledat kvalitní zelenou kávu, která bude obsahovat dostatek kyseliny chlorogenové, která má klíčový úkol právě v otázce ovlivnění tělesného metabolismu. 

Jakou zelenou kávu vybrat?

Kvalitní zelenou kávu seženete na webu Mountain-gorilla, koupí této kávy navíc podpoříte horské gorily, kterým putuje část peněz z prodeje právě MGC zelené kávy. Kávu seženete v pytlících balených po různém množství – pokud tak chcete kávu teprve vyzkoušet, postačí vám její menší balení. 

Jak nápoj pít?

Zelená káva by neměla být vaším jediným zdrojem tekutin – ba naopak je doporučováno vypít k ní za den navíc alespoň dva litry vody. Této kávě by se měly vyhnout děti i těhotné ženy, vhodná není ani pro seniory nebo diabetiky. Pokud se rozhodnete pít zelenou kávu, přečtěte si pokyny k dávkování od výrobce – zelená káva totiž obsahuje o něco více kofeinu než káva běžná. A jak zelená káva chutná? Podobně jako zelený čaj, je hořká i kyselá a podle vůni ji nejspíš nepoznáte – žádné typické aroma totiž tato káva nemá.