Konečně zhubnout a cítit se výborně? Životní rady posbírané od sportovců

0
5635

Jak konečně změnit svůj život?

Sportovci, trenéři, ale jejich stravovací poradci vám dnes poradí, jak byste měli změnit svůj životní styl. Po jejich vzoru se naučíte několik zdravých zvyků, které nejen ovlivní vaši kondici, ale zároveň prospějí vašemu zdraví.

Hlavní výživový poradce anglického olympijského týmu Kevin Currell a paralympijský trenér Gary Brickley vám při této změně budou nejpovolanějšími průvodci.

Závazky nadevše

Velké sportovní hvězdy mají před sebou silnou motivaci a zároveň závazek v podobě důležitých akcí, které je čekají. I vy si proto musíte najít nějaké body, které budete vnímat stejným způsobem.

Přihlaste se na nějaké lokální závody, zlepšete si kondici do nějakého výletu nebo zhubněte do blížící se oslavy. Budete to brát jako větší závazek, který musíte dodržet.

Úspěšné pokoření cílů

Dejte si na každý týden nebo měsíc nějaké cíle, které budete muset splnit. Chuť vítězství je neodolatelná a to i v případě, pokud vyhrajete nad sebou samým.

Vnese to do vás tolik elánu, že budete i nadále bojovat s dalšími důležitými milníky a to vás tak snadno neodradí od pokračování v cvičení.

Slaďte cvičení s jídlem

Správným zkombinováním těchto dvou faktů dosáhnete přímo zázraky. Nezaškodí vám proto trošku studie o tom, jak by přesně měla vypadat vaše strava.

Protože pokud potřebujete rychle vydat nějaký výkon, musíte mít snazší jídlo. Vytrvalostní sporty zase vyžadují více karbohydrátů.

A použití nekvalitních surovin nebo jedení fast foodu vám zase snižuje výkonnost a zbytečně vás to zatěžuje při cvičení.

Předtím a potom

Důležité je zvolit si také správný čas cvičení. Pokud chcete zhubnout, měli byste se hýbat ráno ještě předtím, než něco sníte.

Takto spálíte nejvíce kalorií ze zásoby. Dbejte však i na správné složení stravy po vašem výkonu. Nyní potřebujete doplnit stav proteinů a karbohydrátů v těle, abyste získali energii a podpořily činnost metabolismu.

Zapomeňte na jakékoli výmluvy

Skutečně neexistuje žádná výmluva, vy musíte hledat cestu jak splnit vaše předsevzetí přesto, že se vám do toho staví jiné překážky.

Nevpustí do hlavy myšlenky o tom, že dnes jste příliš unavené, tak to raději vzdáte nebo že musíte polevit kvůli nějaké viróze. Namísto tohu si raději najděte méně náročné cvičení, které vás udrží ve formě a neubere vám tolik energie.

Nebojte se riskovat

Ke sportu patří nejen úspěchy, ale i pády. A pokud jde něco velmi jednoduše, nenastavili jste si laťku dostatečně vysoko.

Zvažte proto vaše cíle, zariskujte a i když se vám nepodaří splnit vše napoprvé, získáváte tak mnohem větší motivaci a máte chuť ještě více se zlepšit.