Máte šetřit, nebo se rozhazovat? Zde jsou finanční rady podle znamení

0
3603

Kdo má dostatek peněz, označuje je za nepodstatné, protože si prý za ně i tak štěstí nekoupíte.

No tomu, kdo žije od výplaty do výplaty, musí zvažovat každý cent, by nikdy nenapadla podobná myšlenka. Vztah k penězům a to, jak byste s nimi měli zacházet, vám prozradí i datum vašeho narození.

Beran
Zbavte se nutkání jednat impulzivně. Tak se vám stane, že utratíte peníze na nepotřebné věci nebo investujete do rizikových zdrojů. Často kvůli tomu přicházíte o finance, které byste mohli využít k zajištění budoucnosti.

Býk
Přirozeně patříte mezi šetrnější typy. Jste rádi, pokud vám peníze na účtu přibývají a jen velmi málokdy myslíte na to, abyste je utratili na vlastní potěšení. Více investujete do své blízké a vy žijete až příliš skromně.

Blíženci
Dokážete si velmi rychle vydělat peníze, ale stejnou rychlostí jejich i utrácíte. Kvůli tomu se navzdory dobrým výdělkem dostáváte do složitých situací. Dávejte si pozor, abyste z vlastního rozmaru nesáhli na půjčky, přesto, že by stačilo trochu uskromnit se.

Rak
Z hlediska financí patříte k nejlepším znamením. Víte s nimi šikovně zacházet a nikdy o ně nemáte nouzi, protože se flexibilně přizpůsobujete situaci. Rychle se dokážete uskromnit a žijete z menšího příjmu. Vedle toho myslete i na sebe, abyste něco utratili i na vlastní požitky.

Lev
Rádi se obklopujete luxusem a vždy si dopřejete to nejlepší. Když na to nemáte peníze, tak raději chvilku počkáte jako kdybyste měli kupovat levnější věc. Do problémů se dostanete v momentě, když nemáte na svůj standard dostatečně vysoký plat, protože už nedokážete vyžít z minima.

Panna
Na peníze se díváte jen jako na nutný prostředek, který vás přivede k vašim vysněným cílem. Nikdy neřešíte to, zda je máte dostatek nebo vám chybí. Měli byste se zamyslet nad tím, jak byste mohli jistý obnos vložit do investic, které vám přinesou další výdělky.

Váhy
Hlavním problémem Vah je, že nikdy nevědí co by přesně chtěli. Kvůli tomu roztroušeny peníze na několik míst a ze žádného směru se jim nic nevrátí zpět. Ideální by bylo, abyste o svých úsporách poradili s finančním poradcem a více odkládali pro možnost krize.

Štír
Finance investujete velmi rozumně. Pokud to nesvazuje z více zdrojů a neověříte si všechna rizika, tak peníze z ruky nepustíte. Někdy jste až příliš spořivý, což vám nedělá dobře. Šetříte zejména na věcech, které vám ubližují a kvůli tomu se zanedbáváte.

Střelec
Ať je vaše situace jakákoliv, nikdy si z ní neděláte vrásky. Velmi dobře víte, že i když se vám momentálně nedaří, tak se to pak všechno samo vyřeší. To se však často přesouvá až do lehkovážnosti. Často rozhazujete peníze na zbytečné věci a dostáváte se do potíží.

Kozoroh
S penězi zacházíte velmi rozumně. Dokážete si nejen uspořit, ale zároveň vždy najdete i zajímavé nabídky na to, abyste si splnili své sny. Máte velmi dobré srdce, ale měli byste si dávat pozor, komu půjčujete. Neboť jinak se jich nemusíte nikdy dočkat.

Vodnář
Nejraději jste, když se peníze hromadí na vašem účtu. Když máte do něčeho investovat, jste z toho nervózní. Jedinou výjimkou jsou výdaje na člověka, kterého máte rádi. Klidně na něj obětujete většinu úspor a těšíte se z toho, když ho překvapíte.

Ryby
Snadno se dáte omámit lidmi, když na vás dělají lítostivé oči. Investujete hodně do charity a často půjčujete peníze. Dávejte si pozor, abyste takto nepodporovaly i darebáky. Také si rozepište své výdaje, protože nemůžete investovat více do jiných než do sebe.