Nejčastější projevy kvasinkové infekce i zánětu

0
664

Kvasinkové infekce a záněty močových cest jsou záležitostí, se kterými má naprostá většina žen a dívek zkušenosti. Některé to zažily jen občas, jiné s tím mají nepříjemné zkušenosti dokonce jako s chronickým onemocněním.

V drtivé většina případů se nemusíte obávat žádných zdravotních následků nebo dokonce ztráty plodnosti. Důležité je ale rozeznat, kdy jde o zánět a včas zajít za svým gynekologem, aby mohla začít včasná léčba. K poznání problému se vám tak zajisté hodí znát nejčastější projevy, které mohou s včasnou léčbou.

Nejčastěji se ukazuje zarudnutí a citlivost


Zarudnutí a citlivost v intimních partiích jak u mužů, tak žen znamená, že něco v organismu není v pořádku. Může jít o kvasinkovou infekci, obyčejný zánět či prochlazení, ale také o bakteriální problém nebo dokonce pohlavní nemoc. Krátkodobé dráždění a svědění může být ale také reakcí na některé přípravky, mýdla, prací prostředky či jako následek po holení.

Pokud máte ale zarudnutí a citlivost po delší dobu, nebo se pravidelně vrací, je potřeba kontaktovat svého lékaře. Pokud nastoupí běžná kvasinková infekce léčba trvá poměrně krátkou dobu a v rámci několik dní můžete být díky specializovaným medikamentům naprosto v pořádku.

Mějte se na pozoru, pokud se ukáže výtok

Mnohem vážnější problémy mohou být, pokud se v intimních partiích ukazuje nepřirozený výtok nebo hlen. Určitě je to velkým varováním, na základě kterého byste měli navštívit gynekologa. Nemusí jít automaticky o závažné onemocnění, protože kupříkladu i standardní kvasinková infekce může mít za následek mimo jiného i výtok jako takový. Ke stanovení problému mohou odborníkovi pomoci všechny detaily. Nestyďte se tak a raději informujte i o takových věcech jako je četnost, konzistence, barva nebo zápach výtoku.