Nejčastější typy vaginální infekce

0
691

Vaginální infekce jsou bohužel mnohdy nedílnou součástí ženského života. A to bez ohledu na to, zdali plní veškeré hygienické náležitosti a součásti životosprávy. Mnohdy totiž rozhoduje o četnosti a vážnosti těchto projevů především genetická predispozice nebo hormonální výkyvy kolem období dospívání. Jaké jsou nejčastější typy vaginální infekce?

Vaginální mykóza dokáže opravdu potrápit

Jedním z nejčastějších druhů nemocí a infekce je vaginální mykóza. Jedná se o nepříjemné onemocnění pochvy, které je způsobené náhlým přemnožením specifických druhů kvasinek. Ačkoliv jsou dlouhodobé a trvalé následky nemoci extrémně vzácné, může vaginální mykóza působit problémy například během ovulace.

Pokud mají některé ženy chronické problémy s vaginální mykózou, je potřeba upravit specifické součásti životosprávy jako například kvalitní jídelníček bez vybraných surovin, doplňky stravy či zvýšenou pozornost ohledně odpočinku a spánku. I tak je ale mnohdy vyžadovaná podpora otěhotnění, která má ale u takto běžných onemocnění vysokou úspěšnost.

U žen jsou běžné i kvasinkové infekce

Jednou z nejčastějších komplikací jsou kvasinkové infekce. Kvasinkové infekce se projevují spoustou příznaků, kterými můžeme poznat například i zmíněnou vaginální mykózu. Jedná se nejčastěji o běžné projevy jako je pálení, svědění, citlivost v intimních partiích a s tím spojené zarudnutí.

Mimo těchto nejběžnějších příznaků mohou nastoupit i nepříjemnější doprovodné jevy, jako pravidelný výtok. Ten může mít různou barvu, strukturu i zápach. Záleží především na tom, o jaký druh kvasinkové infekce se jedná konkrétně. Kvasinkové infekce obecně jsou velice dobře léčitelné. Pomoci mohou například vaginální krémy s podporou léčení, specifický jídelníček a v některých případech je potřeba užívat i vaginální tabletky s postupným uvolňováním.


Jedním z problémů když budete čekat miminko může být výtok v těhotenství.