Parafín slaví comeback

0
4442

Jako ženy neustále hledáme způsoby, jak se starat o naši pokožku. Ať už trpíme akné, zarudnutím, suchou pokožkou, mastnou pokožkou nebo smíšenou pletí, vždy hledáme způsob, jak stav naší pleti vylepšit. My ženy se prostě chceme líbit, a tak se neustále snažíme vypadat mladší.

Péče o pleť by měla být součástí naší každodenní hygieny. Zdravá pokožka nám pomůže vypadat nejen svěže a mladě, ale také pomáhá chránit náš organismus před škodlivými vlivy zvenčí. Kůže je v podstatě největším orgánem těla, je v první linii kontaktu s okolním světem a zaslouží si naši péči a rozmazlování.

Parafín je velmi zjednodušeně v podstatě druh vosku, má nízkou teplotu tání a díky tomu je jeho použití na kůži bezpečné.  Jaké jsou možnosti využití parafínu?

  • Parafinový vosk na kůži působí jako exfoliant a jemně odstraňuje veškerou odumřelou pokožku a nadbytečné nečistoty. Vaše pokožka bude vypadat svěže a mladě.
  • Čištění pórů. Horký parafínový vosk je vynikajícím způsobem, jak vyčistit póry a předcházet vzniku akné a černých teček.
  • Často se parafín používá k mírnění bolestí zad a kloubů. Rovněž může pomoci zlepšit krevní oběh a urychlit rekonvalescenci u některých poranění.
  • Redukce vrásek. Parafín pomáhá zrelaxovat obličejové svaly a snižuje jejich napětí, což pomáhá redukovat počet vrásek.
  • Hydratace pokožky. Pokud máte suchou pokožku, je parafinový vosk mimořádně užitečný pomocník. Proniká hluboko do pokožky a dokáže zklidnit i velmi suchou a poškozenou pokožku.
  • Proti stresu. Parafín pomáhá i pacientům trpícím depresí a úzkostí. Příjemné teplo, zrelaxované svaly a jemná masáž pokožky obličeje, dokáže zmírnit stres a únavu.
  • Unavené svaly. Pokud jste to přehnali se sportem a bolí vás svaly, můžete použít horký parafínový vosk, který skvěle uvolní namožené svaly. Bolest tak rychleji odezní.
  • Manikúra a pedikúra. Kosmetické salóny nedají dopustit na využití parafínu v rámci profesionální manikérské a pedikérské péče.

Parafín má i mnohé další zdravotní benefity, jež nemůže čerpat jen omezená skupina lidí. Diabetici, lidé, kteří mají křečové žíly, či trpí vysokým tlakem by použití parafínu měli předem konzultovat se svým lékařem. Další jeho výhodou je, že je levný, a snadno se naučíte, jak si parafínovou terapii udělat v pohodlí vašeho domova.