Poznejte bylinky, které podpoří vaše zdraví

0
733

Seznamte se s nejúčinnějšími bylinami pro vaše zdraví i dobrý spánek. Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle. Jejich dobrý stav a správné fungování znamená, že nemáme zažívací potíže.  

  1. Ostropestřec mariánský

Konzumace alkoholu, vášeň pro mastné, těžko stravitelné pokrmy a nesprávně vyvážená strava jsou základními faktory, které negativně ovlivňují stav a funkci našich jater. Kromě zavedení zdravých stravovacích návyků lze jejich fungování podpořit použitím osvědčených bylin pro játra. Osvědčenou bylinou je ostropestřec nejúčinnější forma v podobě semen nebo odvar z přesličky rolní. Ostropestřec mariánský se v posledních letech těší skutečně velké oblibě. Podporuje regeneraci jater, cév i proti křečovým žilám, pomáhá se žloutenkou, hemeroidy i dalšími obtížemi.

  1. Šalvěj lékařská

Pokud vás trápí bolest v krku nebo zažívací obtíže, pak je vhodným řešením šalvěj lékařská. Šalvěj se používá jako odvar nebo kloktadlo, podobně jako heřmánek. Tato bylinka se používá nejen v léčitelství, ale i v kuchyni. Šalvěj lékařská se užívá vnitřně i zevně. Je vhodná pro použití při bolestech v krku, zánětech ústní dutiny, při drobných poraněních, při problémech se zuby, ale také při nadměrném pocení nebo při problémech s nespavostí. Problémy s nespavostí vyřeší také meduňka lékařská. Stačí si večer před spaním dopřát šálek čaje. 

  1. Přeslička rolní

Přeslička rolní roste v přírodě jako běžný plevel. Pozor však na záměnu, abyste netrhali přesličku bahenní nebo přesličku lesní. Přeslička bahenní je jedovatá, stejně jako přeslička lesní. Obsahují alkanoidy ve vysoké dávce a mohou být tak při podání velmi toxické. 

Přeslička rolní se využívá pro podporu a zdraví močové soustavy, na zdravou pokožku, pevné nehty a hezké vlasy. Rovněž podporuje správnou funkci jater, podporuje funkci cév a srdce, podílí se na odolnosti vašeho těla, správném dýchání. 

Výhodou sušených bylinek je snadné použití na bylinné čaje, díky jejich dlouhé trvanlivosti.