Strava a opalování: Co jíst, aby pokožka lépe snášela sluneční paprsky?

0
4496

Pro správné fungování organismu není důležitá jen zdravá strava. Pro psychickou pohodu a tvorbu vitamínu D je zapotřebí i optimální množství sluníčka. Ale jak se opalovat bezpečně, aby se pokožka nespálila a bronz vydržel co nejdéle? Opět se dostáváme k potravinám, protože právě jídelníček vám s ochranou i udržením opálení pomůže stejně jako kvalitní opalovací kosmetika. Některé druhy ovoce a zeleniny vám dokonce zajistí ještě o něco hezčí barvu než samotné sluneční paprsky!

více v článku...

Změna jídelníčku prospívá zdraví komplexně

Účinky ovoce a zeleniny jsou milovníkům opalování známé, a tak je neváhají ve větší míře zařadit do jídelníčku alespoň během sezóny. Měli byste to udělat také, protože se zasadíte o celkové posílení organismu a připravíte jej na náročný podzim.

Pro udržení opálení jsou nejlepší meruňky, kaki, melouny, dýně a batáty. A samozřejmě mrkev, která je plná antioxidantů a karotenoidů. Ačkoliv není tak atraktivní jako exotické superpotraviny, ve skutečnosti má pro nás ohromný přínos – má antiseptické a antibakteriální účinky, posiluje imunitní systém, chrání zrak a v neposlední řadě velmi prospívá pokožce.

Úžasné karotenoidy, hojivý betakaroten

Karotenoidy neobsahuje pouze mrkev. Najdete je také v rajčatech a mnoha dalších druzích zeleniny.  Z rozsáhlé studie expertů z Nottinghamské univerzity vyplynulo, že zvýšený příjem karotenoidů podporuje zbarvení pokožky do bronzova. Odborníci zároveň prokázali značný přínos pro reprodukční zdraví. Antioxidanty pohlcují škodliviny produkované ve stresových situacích a mohou organismus výrazně posílit zejména v době, kdy bojuje s onemocněním.

Zapomínat byste však neměli ani na betakaroten, který se vám bude hodit, když podceníte význam kvalitní kosmetiky na opalování. Hojivé účinky jednoho z více než šesti set známých karotenoidů jsou v případě spálení neocenitelné. Mimo to se podílí na celkové elasticitě kůže, zvyšuje tvorbu kolagenu v oblasti obličeje a redukuje vrásky.

Potraviny pomáhají, poškození kůže však nezabrání

Pestrý jídelníček s potravinami bohatými na vitamíny E a C, selen a betakaroten jsou jistě perfektním základem pro krásnější a dlouhotrvající opálení – a samozřejmě pokožce poskytují určitý stupeň ochrany. Na druhou stranu nemůžete čekat, že vás ochrání stejně dobře jako kosmetika na opalování.

Nezapomeňte proto pokožku adekvátně chránit pomocí vhodně zvolených přípravků. K nejlépe hodnoceným produktům patří opalovací kosmetika Photoderm od Biodermy. Bez ohledu na to, zda si vyberete klasiku v podobě krému či oleje, nebo stále oblíbenější opalovací mlhu, se můžete spolehnout na velmi šetrné složení, absenci parabenů a parfemace.