Svačinka na dovolenou? Zkuste špaldové piškoty!

0
1399

Oblíbenou klasiku ve zdravější podobě si zamilujete

Chystáte se s dětmi na dovolenou a přemýšlíte, co dobrého jim vzít s sebou? Špaldové piškoty od české společnosti Kávoviny jsou ideální a pohodlné „zobání“ pro menší i větší děti. Máte je vždy při ruce a neblíží jim ani vyšší teploty. Navíc díky svému složení jsou zdravější než klasické piškoty.

Špaldové piškoty jsou vyrobeny ze 100% špaldové celozrnné mouky, vajec a třtinového cukru. Hodí se nejen k přímé konzumaci, využijete je třeba na chatě i přípravě nepečených moučníků a rychlých svačinek – stačí je třeba jednoduše zalít pudinkem. Pokud vám klasické piškoty připadají moc obyčejné, vyzkoušejte Špaldové piškoty s kokosem. Díky jemným kouskům kokosu mají zajímavou chuť i texturu. Zamilují si je nejen děti, skvěle chutnají i ke kávě nebo se zmrzlinou.

Speciálně umletou špaldovou mouku dodává Kávovinám česká společnost Perner. Ta je známá především kvalitní českou moukou Pernerka. Historie mlýnu Perner sahá až do 15. století a obiloviny pro výrobu mouky bere výhradně od domácích pěstitelů.  Špalda je tradiční druh pšenice, která se v Evropě pěstovala již před 8000 lety. Oproti šlechtěné pšenici má vyšší podíl minerálních látek i bílkovin a je i lépe stravitelná. Navíc má příjemnou oříškovou chuť, díky které jsou piškoty ještě lahodnější. V piškotech je použita 100% celozrnná mouka. Vzhledem k tomu jsou zachovány všechny zdraví prospěšné látky obsažené ve špaldě.