Teploměr na čelo využívají zkušení lékaři i moderní rodiče

0
1081

Obejde se hravě i bez rtuti, kterou všichni dobře známe z teploměrů běžně používaných ještě v devadesátých letech minulého století. A není nutné čekat několik minut, protože postačí pouhá vteřina. Výsledek měření je velmi přesný, nejvyšší možná odchylka je jedna desetina stupně Celsia. Obratem se tak dozvíte, jestli má vaše dítě opravdu horečku nebo šlo jen o planý poplach. Bez nutnosti dotknout se jeho pokožky, což by jej mohlo v nočních hodinách jen zbytečně probudit.

Podsvícený displej pro noční měření

Nesviťte zbytečně v místnosti, když podsvícený displej ukáže aktuální tělesnou teplotu víc než jasně! Teploměr na čelo je velmi spolehlivý a pracuje na úplně jiném principu než těžkopádné rtuťové teploměry z minulého století. I proto dostává stále více prostoru i ve zdravotnictví, vhodný je i do škol nebo firemních provozů. Změří totiž teplotu ve zlomku vteřiny, dovede si pamatovat desítky posledních naměřených hodnot a ke spolehlivému fungování vyžaduje pouhopouhé dvě tužkové baterie! Co si ještě více přát, že? Snad jen to, aby nás všechny horečka trápila co možná nejméně.

Jednoduché využití každý den v domácnosti

Nemusíte měřit jen tělesnou teplotu, nabízí se také jiná varianta. Konkrétně jde o měření teploty povrchů, jako je například vodní lázeň nebo kojenecká výživa. Každý rodič dobře ví, že musí mít přijatelnou teplotu – ani příliš horká, ale současně ani studená. Bezdotykový teploměr změří i teplotu domácích zvířecích miláčků, kteří podobný úkon vlastně ani nemusí zaznamenat, podobně jako děti. Malý a lehký přístroj se snadno drží, takže jej mohou bez problémů používat i naši nejmenší. Vždyť stačí stisknout jen jediné tlačítko, což přeci zvládne úplně každý! Prohlédněte si aktuální nabídku produktů na cel-tec.cz a jistě vás některý zaujme…