Ubytování ve Frymburku aneb vyrazte za krásami jižních Čech

0
477

Frymburk je malebné jihočeské městečko, které se rozprostírá na břehu přehrady Lipno v podhůří překrásné Šumavy. Tato lokalita napovídá, že si tu užijete sportovní i kulturní aktivity nejen v létě, ale rovněž v zimě.

Na co se můžete těšit?

V samotném Frymburku na vás čeká několik historických památek, které stojí za návštěvu. Mezi ty nejzajímavější patří kostel sv. Baroloměje, kamenná kašna a pranýř v místním parku, morový sloup a kaple Panny Marie Bolestné. V blízkosti městečka je turistickou zajímavostí zřícenina strážního hradu Vítkův Hrádek a pod ním se nacházející Vítkův kámen. Odtud se vám rozprostře nádherný výhled do krajiny, včetně Lipna a Alpského pohoří. Divokou romantiku zažijete v národní přírodní rezervaci Čertova stěna.

Český Krumlov na dosah

Ubytování Frymburk je skvělým výchozím bodem pro podnikání nespočtu výletů do okolí, a hlavně do turisticky atraktivního Českého Krumlova. Ten není třeba představovat, neboť od 19. století si zachoval svou historickou tvář téměř beze změny. Díky více jak 300 historicky významným budovám, galeriím a muzeím je jedním z nejvyhledávanějších lokalit v ČR. Právě proto se zde koná nepřeberné množství festivalů, výstav a koncertů. Aktivitu, kterou v jižních Čechách rozhodně nesmíte vynechat, je sjetí Vltavy na raftu nebo kanoe.

Obklopeni přírodou

Chcete-li vyrazit do nedalekých šumavských lesů, využijte některé z ubytování, jež vám poskytnou chaty Frymburk. Zpravidla se nacházejí v těsné blízkosti výborně značených cyklostezek a turistických tras. Místní hluboké lesy přímo vybízejí k nekonečným procházkám a sběru lesních plodů. Abyste mohli jejich krásu obdivovat i seshora, navštivte celorepublikový unikát, jímž je Stezka korunami stromů Lipno. Čeká na vás ohromující výhled na šumavskou přírodu, Lipenské jezero a Novohradské hory.