Vitalizující houby se používají již po tisíciletí

0
616

Historie používání vitalizujících hub sahá několik tisíc let do minulosti. Látky v nich obsažené byly součástí tradiční čínské medicíny, využívala je ale například i medicína ruská. Samozřejmým doplňkem hub byly samozřejmě i bylinky. Účinky látek obsažených v houbách a bylinkách jsou velmi rozmanité, jedno mají ale společné. Jde o ryze přírodní látky, které dokážou organismus posílit a povzbudit.

více v článku...

Jak jste na tom s jin a jang?

Pokud je v lidském těle v souladu silná mužská energie jang a tvořivá ženská jin, je vše v pořádku a všechny složky těla jsou v harmonii. Jakmile dojde k porušení této rovnováhy, objevuje se nemoc. Tak soudí tradiční čínská medicína o lidském zdraví. Vychýlení z rovnováhy mezi jin a jang se může projevit nejen tělesnou nemocí, ale i duševní nepohodou a potížemi psychického charakteru. K tomu, aby energie jin a jang proudily tak, jak mají, mohou mimo jiné napomoci houby, které jsou dodnes v Číně i v Japonsku velmi vyhledávané. Mezi ty nejoblíbenější patří shiitake, reishi, chaga či maitake. Poněkud překvapivé je, že houby čínská a japonská medicína dlouhou dobu vnímala spíše jako bylinky.

Příčiny nerovnováhy

Nesoulad v proudění jin a jang může nastat například v důsledku dlouhodobého stresu, hektického životního stylu, konzumací nevhodných potravin, ale i jako následek užívání některých léků anebo nadměrným prožíváním zatěžujících emocí. Čínská medicína si dává za úkol všechny tyto nerovnováhy odstranit a tělo i ducha harmonizovat. Zkušenosti a znalosti tradičního čínského systému léčitelství se předávaly z generace na generaci tisíce let a po jejich podrobení moderním vědeckým výzkumům se ukázaly být založeny na opravdu účinném základě. Výhoda dnešní doby spočívá v tom, že houby ani bylinky již není nutné sbírat, jednoduše si je můžete dopřát ve formě prášku vyrobeného ze sušených plodnic, který je velmi lehce stravitelný a snadno dávkovatelný díky jeho naplnění do kapslí. Například houbu chaga takto můžete mít při sobě prakticky všude a doplnit si jejími účinky chybějící vitalitu.

Každá z hub je svými účinky jedinečná

Houby patří bezpochyby mezi superpotraviny a jsou velmi ceněné pro své italizující účinky. Mnohé z nich vykazují však také pozitivní vliv na nebezpečné překyselení organismu, které je v moderní době jednou z velmi častých příčin mnoha chorob.