Zdravá střeva = silná imunita. Jaké potraviny jíst, aby bylo zažívání šťastné?

0
113

S příchodem chladného ročního období na nás na každém rohu začaly číhat nejrůznější viry a bakterie. Abychom jim odolávali a nelehli do postele po dobu dlouhých týdnů, doplňky stravy na imunitu jsou klíčové. Kromě nich však zpestřete svůj jídelníček o takové potraviny, které udělají dobře našim střevům. Lékaři se totiž shodují na tom, že silná imunita se odráží od zdraví našeho trávicího systému.

Kysané zelí navíc zbavuje zácpy

Na zdravá strava platí kysané mléčné výrobky. To se ví už dlouhé roky. Pokud ale neholdujete klasickým kefírům, vyzkoušejte kysané zelí, které navíc zbavuje člověka zácpy a prospívá nejen střevům jako takovým, ale celkově celému trávicímu systému.

Fermentovaná zelenina je něco, co by mělo mít své stálé místo v naší kredenci. Je totiž nabitý probiotiky čili umí podpořit střevní mikrobiom přímo ovlivňující imunitní systém člověka.

Chia semínka do jogurtu i kaší

Že vám ani kysané zelí zrovna nechutná? Nevadí! Není to jediná položka na seznamu toho, co se vyplatí jíst, pokud chcete stravou posílit svůj imunitní systém. Vyplatí se vsadit také na chia semínka (stačí dvě polévkové lžíce denně). Doplníte tím nejen potřebnou vlákninu, ale taky potěšíte imunitní systém. Svým složením totiž drobná a tmavě zbarvená semínka podporují procesy v těle, navíc potlačují záněty.

Ptáte se, do čeho chia semínka zakomponovat? Chia semínka jsou skvělá do jogurtů, také ovesných kaší, případně si je přimíchejte také do salátů.

Granátové jablko plné vitamínu C

A co by to byl za seznam potravin podporujících imunitní systém, kdybychom vynechali ovoce plné vitamínu C? Za zvážení stojí granátové jablko, které je pro svůj velký obsah vitamínu C proslulé. Navíc obsahuje další složky, které celkově pomáhají v prevenci proti řadě zdravotních neduhů, konkrétně proti mnoha civilizačním chorobám.

Pokud vám granátové jablko zrovna nechutná v tradiční podobě, můžete konzumovat jen šťávu z něj a semínka přidat do zdravých salátů.